YALNIZCA SAHİP OLDUKLARIMIZI SATIYORUZ.

Gücünü bu ilkeden alan İNTERMAK MAKİNA, İstanbul merkezli bir aile şirketidir. 30 yılı aşkın tecrübe ve bilgi birikimiyle müşterilerinin ihtiyacını tam olarak karşılayan çözümler sunan İNTERMAK MAKİNA, dünyanın dört bir yanındaki müşterilerine ihtiyaç duydukları ürünleri, para ile paha biçilemeyen eşsiz bir güven ile sunmaktadır.

İNTERMAK MAKİNA, merkez ofisini çok eski çağlardan beri dünya ticaret yollarının kesiştiği nokta olan İstanbul’da konumlandırmıştır. 1980’li yıllarda serbest ekonomiye geçen Türkiye’nin lokomotifi konumuna gelen İstanbul dünyanın en hızlı büyüyen şehirleri arasında ilk 50 sırada yer almaktadır. Bu açıdan bakıldığında İstanbul, İNTERMAK MAKİNA gibi dünyanın dört bir yanında faaliyet gösteren firmalar için en ideal lokasyonlardan biridir.

İNTERMAK MAKİNA ilk yıllarında, kurucusu olan Azem YAVAŞ yönetiminde faaliyetlerini sürdürmüştür. Her işletme gibi ilk yıllarında yerel hedefleri vardı. İNTERMAK MAKİNA’nın da ilk yıllardaki hedefi o yıllarda Türkiye’nin en hızlı büyüyen sektörü olan tekstil endüstrisinin makine ihtiyacını karşılamaktı.

Yıllar geçtikçe İNTERMAK MAKİNA da hedeflerini ve ürün gamını büyüttü. Farklı sektörlerin makine ihtiyacını karşılamak için yatırımlar yaptı. Yurt dışına açıldı. Özellikle Avrupa ülkelerini kapsayacak şekilde faaliyet alanlarını genişletti. Bu atılımı da yeterli görmeyen İNTERMAK MAKİNA “İKİNCİ EL - BİRİNCİ SINIF” ilkesi ile kullanılmış makine alım satımı hizmetini de ürün gamına ekledi. Bu alanda başta Matbaa makineleri, tekstil temizleme makineleri ve tekstil sektöründe kullanılan makineler olmak üzere pazara yön veren lider firmalardan birisi oldu.

1997 yılına gelindiğinde başarılarla dolu yılların ardından Azem YAVAŞ şirket yönetimini bayrağı kendisinden sonra taşıyacak olan çocuklarına; Salim YAVAŞ (Genel Müdür) ve Semra YAVAŞ (Satış Müdürü) devretmiştir. Bayrağı devralanlar da İNTERMAK MAKİNA’yı Azem YAVAŞ’ın açtığı yolda ilerletmeyi ve büyütmeyi sürdürmekteler. Günümüzde İNTERMAK MAKİNA sadece Türkiye ve Avrupa pazarı ile yetinmemiş ve Dünya çapında faaliyet alanını genişletmiştir.

ÖZEN, YETENEK, GÜVEN, HEPSİNİ HARMANLADIK

Güçlü bir tedarik zinciri ve satış ağına sahip olmak makine alım satımında çok önemli yere sahiptir. Satışa sunulan bir makinenin alıcısının olup olmadığını satın almadan tespit edebilmek geniş ve işlevsel bir tedarik zinciri ve satış ağı ile mümkün olabilir.

İNTERMAK MAKİNA Dünya çapında bir tedarik zinciri ve satış ağına sahiptir. Dünya’nın herhangi bir yerinde bir makine satışa sunulduğunda, makineye ait teknik verileri de kullanarak hizmet verdiğimiz müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılayıp karşılamayacağına hızlı bir şekilde belirleyebiliyoruz. Makine İNTERMAK MAKİNA kriterlerine uyuyorsa görevlendirilen teknik ekip makineyi yerinde inceler. Bu adım neticesinde de makinenin uygunluğu teyit edilir ise satıcı ile bir sözleşme imzalanır ve satıcıya bir kaparo ödenerek İNTERMAK MAKİNA ve müşterileri için makine rezerve edilir. Satıcının lokasyonundaki makinenin sökme işlemi tamamlandıktan sonra ücretin tamamı satıcıya INTERMAK MAKİNA tarafından ödenir.

Satın alınan makinenin yeni sahibinin önceden belirlenmiş olması INTERMAK MAKİNE tarafından tercih edilen bir durumdur. Böylece makine direkt olarak yeni lokasyonuna nakledilir, bakımları yapılır, monte edilir ve operatör eğitimleri verilerek yeni sahibine teslim edilir ve satış sonrası hizmet süreci başlar. Bu sayede hem müşterinin ihtiyacı hızlı bir şekilde karşılanır hem de maliyetler aşa çekilmiş olur. Eğer makine henüz satılmadı ise INTERMAK MAKİNA’ya ait en yakın tesise nakledilir. Bu tesislerde makinenin ihtiyaç duyduğu bakımlar ve revizyonlar yapıldıktan sonra uygun koşullarda depolanır yeni sahibini beklemeye başlar.

TECRÜBE, BİLGİ ve GÜVENE DAYALI SÜREKLİ BÜYÜME

İNTERMAK MAKİNA gelişimini müşteriler ile el ele sürdürmektedir. Önceliği müşterilerini ihtiyaç duydukları doğru makinelerle buluşturarak onların büyümesine katkı sağlamaktır. Değişken piyasa koşullarını ve teknolojik gelişmeleri yakından takip eden İNTERMAK MAKİNA personellerini güncel ihtiyaçları karşılayacak şekilde eğitim ve uygulamalarla sürekli güncellemektedir. Daima makul seviyelerde tuttuğu ürün ve hizmet fiyatları ile kusursuz ve hızlı çözümlerini birleştirerek müşterilerine hak ettikleri kaliteyi ulaştırmaktadır. İlkeleri, bilgi birikimleri, tecrübeleri ve en önemlisi sunduğu güven ile ihtiyaçlarınızı hızlı ve eksiksiz karşılamaktadır. Bunun sonucunda İNTERMAK MAKİNA tecrübe, bilgi ve güven prensiplerini arkalarına alarak müşterileri ile beraber istikrarlı bir şekilde büyümeyi sürdürmekte.

2’NCİ EL – 1’İNCİ SINIF

İNTERMAK MAKİNA matbaa makineleri alanında oldukça geniş ürün yelpazesine sahiptir. Bununla birlikte başta Almanya, İsviçre ve Belçika olmak üzere Dünya’nın pek çok ülkesi İNTERMAK MAKİNA’nın geniş tedarik ağının bir parçasıdır. Makineler yeni sahipleri ile buluşmadan önce İNTERMAK MAKİNA’nın konusunda uzman, deneyimli ekibi tarafından kapsamlı kontrolden geçirilir. Yeni sahibinde uzun yıllar sorunsuz çalışması için gerekli görülen tüm bakımlar eksiksiz olarak yapılır. Stoklarında sadece HEIDELBERG, MAN, ROLAND gibi çoğu önemli ve tanınan üreticinin makinelerini bulundurmakla yetinmeyen İNTERMAK MAKİNA, müşterilerinin ihtiyaçlarını eksiksiz karşılayabilmek adına ÖZEL ÜRETİM makineleri de stoklarında bulundurmaktadır.

İNTERMAK MAKİNA, matbaa alanında faaliyet gösteren firmalar için hatasız çalışan BASKI ve CİLTLEME makinesine sahip olmalarının ne denli önemli ve büyük bir yatırım olduğunun bilincindedir. İNTERMAK MAKİNA bu önemli yatırımlarında çözüm ortağı olarak kendisini tercih eden işletmelerin tamamının güvenini kazanmıştır. Bunu yaparken teknik becerisini, tecrübesini, ticari uzmanlığını ve deyim yerindeyse bütün imkânlarını seferber ederek müşterilerine en doğru ve en hızlı çözümleri sunmaktadır. Hizmetlerini sadece makine satışı ile sınırlandırmayan INTERMAK MAKİNA satışını gerçekleştirdiği makinelerin ihtiyaç duyduğu yedek parçaları da stoklarında bulundurmaktan geri durmamıştır. Müşterileri için doğru ve hızlı çözüm ilkesini satış sonrasında da sürdüren İNTERMAK MAKİNA kendisine ihtiyaç duyulacak olan her an müşterilerinin sorunlarını gidermeye hazırlıklıdır. İNTERMAK MAKİNA’dan makine almanın en avantajlı yanı asla üçüncü şahıslar ile muhatap olmak zorunda kalmamanızdır. Satışını yaptığı bütün makineleri önceki sahiplerinden satın alır ve makineleri bulundukları yerden söker. Gerekli görülen bakım ve revizyonları yapılır. Yeni sahiplerinin işletmelerine nakledilir ve kurulumları gerçekleştirilir. Yeni sahibindeki operatörler ihtiyaç duydukları eğitimler eksiksiz olarak verilir. Satış sonrası hizmet ve teknik destek ihtiyaçlarınızı karşılar. Bu sürecin tamamında sadece İNTERMAK MAKİNA’nın konusunda uzman ve deneyimli personelleri ile iletişimde olursunuz. Özetle kaliteli ürün ve hizmetlerimizle Türkiye’de, Avrupa’da, Ortadoğu’da, Asya, Amerika ve Afrika kıtalarında matbaa makineleri alanında İNTERMAK MAKİNA’yı müşterilerinin ilk tercihleri yapmıştır.